У РЕШ починається передвиборна гонка

Будівля РЕШРосійська економічна школа починає сьогодні прийом заяв від кандидатів на пост ректора. Сергій Гурієв, який очолював РЕШ, пішов у відставку наприкінці травня і спішно покинув Росію. Чи буде інтрига навколо виборів ректора, який керівник потрібен зараз Російській економічній школі?

РЕШ приймає заявки від кандидатів на пост ректора до 1 вересня. Претенденти повинні володіти сильними лідерськими якостями і стратегічним мисленням, зазначається у повідомленні вузу.

Колишній ректор — Сергій Гурієв — пішов у відставку в травні і виїхав до Франції. Він пояснив свій вчинок тиском з боку слідчих через його участь в експертизі у другій справі ЮКОСа.

Business FM вдалося зв’язатися з Гурієвим по телефону, але він сказав, що знаходиться не в тому становищі, щоб коментувати вибори ректора Російської економічної школи. Говорити про свої плани на найближчий час відомий економіст теж відмовився.

1 липня Гурієв в своїй останній колонці для російського Forbes повідомив, що більше не писатиме для російських ЗМІ. Говорити про серйозні речі, не пов’язані з від’їздом, йому стало важко: на сприйняття накладаються особисті обставини.

Економіст підкреслив, що для розвитку країни важливий соціальний капітал — тобто ступінь готовності людей співпрацювати один з одним, діяти на користь суспільства. «Недивно, що десятиліття радянського життя створили суспільство, яке всього боїться. Тому страшно, що допити і обшуки стають нормою в Росії. Це удар по нашому соціальному капіталу, який матиме довгострокові наслідки — покоління людей, які вважатимуть нормою недовір’я і страх».

Від’їзд Гурієва шокував російських економістів. Учені публічно висловлювали побоювання, що без нього не буде і самої РЕШ.

Про те, як зміна ректора може вплинути на вуз, міркує професор Вищої школи економіки Іван Родіонов: «Там хороший викладацький склад, і у принципі, якщо ця людина [новий ректор] буде шанована, а не може бути по-іншому, я маю на увазі, що не може бути людини призначеної, я думаю, жодних проблем не буде. Там не треба ніяких екстрених дій, які були б необхідні, треба просто не дати РЕШ загубитися. Тому що будь-які такого плану події завжди певною мірою позначаються».

Деякі вважають, що для вузу буде краще, якщо ректором стане людина із сторони. Говорить перший віце-президент клубу фінансових директорів Тамара Касьянова: «Я думаю, що нова людина змогла б якось відокремити вуз від тієї політичної обстановки, яка останнім часом обговорюється у зв’язку з Гурієвим, його відставкою. Нова людина змогла б зняти якісь проблемні питання кращим чином, ніж людина зсередини. Для країни було б не дуже добре, якщо б ми втратили такий вуз».

Чи є у російського керівництва свої переваги щодо того, хто займе крісло Гурієва? І чи буде влада впливати на вибори нового ректора РЕШ? Поки що прогнозів немає. Не хочуть експерти обговорювати і кандидатів на пост ректора. Наприклад, відмовилися від коментарів Сергій Алексашенко і Євген Ясін, а також проректор РЕШ Костянтин Сонін. У травні агентство «Прайм» з посиланням на джерела повідомляло, що саме він очолить Російську економічну школу.

Джерело:

http://www.bfm.ru/news/222245?doctype=article

Comments are closed.