Заступник міністра освіти Реморенко стане ректором педвузу

За останні два місяці глава Міносвнауки Дмитро Ліванов змінює другого заступника. Услід за Ігорем Федюкіним, який прославився розкручуванням справи про «липові» дисертації, йде куратор шкільної і дошкільної освіти Ігор Реморенко. Як стало відоме, він очолить один з найбільших столичних педвузів: Московський педагогічний держуніверситет (колишній Ленпед) або Московський міський педагогічний університет. Який саме – повинно вирішитися увечері 23 липня.

Ігор Реморенко прослужив в Міносвнауки близько 10 років. При Андрієві Фурсенкові він очолював міністерський департамент держполітики у сфері освіти, а потім був підвищений до рівня заступника міністра. Займався перебудовою шкільної і дошкільної освіти, і в цій якості дістався новому главі відомства – Дмитру Ліванову. Той, як стверджують в міністерстві, роботою Реморенко був задоволений, а відпустив свого заступника на волю «виключно за власним бажанням» останнього. Може, звичайно, і так. Проте варто нагадати: при Фурсенкові заступник міністра Реморенко був одночасно і статс-секретарем, проте незабаром після пришестя Ліванова цього статусу позбувся.

Як би там не було, але зараз наказ про звільнення Реморенка з посади заступника міністра освіти і науки підписаний і підкріплений відповідним розпорядженням прем’єр-міністра Медведєва з формулюванням «у зв’язку з переходом на іншу роботу». Тут-то і криється основна інтрига.

Нове місце роботи Ігоря Реморенко тримається в таємниці – сам він лише туманно натякає, що «засидівся на державній службі», і зараз «має намір очолити великий вуз» і «зайнятися дослідницькою діяльністю у сфері освіти». Проте вибір у майбутнього ректора і дослідника, як вдалося дізнатися, невеликий: він очолить або Московський педагогічний державний університет, або недавно укрупнений Московський міський педагогічний університет. І другий варіант є реальнішим.

Спочатку, правда, передбачалося, що Реморенко очолить інший конгломерат – Московський інститут відкритої освіти, який мав злитися з Російською академією підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Але цього об’єднання не сталося, оскільки МІВО при найближчому розгляді виявився структурою міською, а академія – федеральною. Тоді звернулися до педвузів, і придатними для пристрою міністерського для поста життя Реморенка визнали два.

Перший – Московський педагогічний державний університет (колишній Ленпед). Саме тут вибухнув дисертаційний скандал, що коштував місця іншому заступнику міністра освіти і науки, що ризикнув його розкрутити – Ігорю Федюкіну. А зараз же з тієї ж причини тут відсутній ректор. Колишній, Віктор Матросов, відправлений у відставку, так що місце вільно: велкам!

Інший варіант — що недавно злиться відразу з двох колишніх педвузів Московський міський педагогічний університет. Ректора в об’єднаному вузі теж немає: є лише колишній ректор однієї з колишніх складових частин, а нині президент конгломерату, 75-річний Віктор Рябов і в.о. ректора Олександр Кутузов. Але в.о. Кутузов залишається лише до виборів нового керівництва. А продлять контракт, з чуток, йому тільки що відмовилися. Раптовість цього рішення наводить на думку, що ректором вузу стане Ігор Реморенко. А підкріплює цю здогадку інформація про запрошення Кутузова і Рябова до глави столичного департаменту освіти Ісааку Каліне на вечір вівторка. Там, судячи з усього, і буде озвучене остаточне рішення.

Втім, яким би воно не було, на ректорській посаді Ігорю Реморенко доведеться нелегко. І не тільки тому, що досвіду такої роботи він не має. У новій якості йому доведеться реалізовувати ту саму госполитику у сфері освіти, основи якої закладав він сам. А це – украй нелегке і невдячне завдання.

Джерело:

http://www.mk.ru/social/education/article/2013/07/23/888053-zamministra-obrazovaniya-remorenko-stanet-rektorom-pedvuza.html

Comments are closed.