Вибори ректора

30/04/2014

Кримським студентам не дадуть довчитися в українських вузах?

Опубликовано в: Крим — admin @ 8:58

Зате їх готові прийняти російські і кримські інститути

Готується до другого читання у Верховній Раді закон «про окуповані території», який передбачає запровадження кримінального покарання і реального тюремного терміну за відвідування Криму, може вдарити не тільки по тим укрианским сім’ям, чиї родичі живуть на півострові, але і за студентам українських ВНЗз, чиєю батьківщиною є Крим. Повернутися додому на канікули, вони, виходить, тепер не зможуть. Або ж їм треба кидати навчання в київських і харківських ВУЗах і шукати собі гідну заміну вже в Росії, а може і в самому Криму.

У вівторок в рамках прес-конференції, присвяченій 15-річчю філії МДУ в Севастополі ректор МДУ Віктор Садовничий повідомив, що в чорноморська філія МДУ в Севастополі можуть надходити як кримчани, так і громадяни України, але як іноземні громадяни. Певні пільги будуть мати тільки ті, хто потрапляє під категорію «співвітчизники» - заявив Садовничий і пояснив, хто такі «співвітчизники»:

- Це ті, хто зможе привести певні формальні докази. За нашими правилами, співвітчизники приймаються нарівні з громадянами Росії.

За словами ректора головного внз Росії, 30 березня у севастопольській філії МДУ пройде день відкритих дверей, де абітурієнти та їх батьки отримають всі необхідні роз’яснення. Садовничий повідомив, що розглядає можливість відкриття нових спеціальностей у чорноморському філії відповідно до нових потреб.

Керівництво севастопольської філії сповістило, що в останні дні значно збільшилась кількість дзвінків з України - питають, як тепер навчатися у чорноморській філії МДУ?

Як пообіцяв ректор МДУ, абітурієнтам з Криму будуть створені всі умови для вступу до російських внз - але не поблажки! Поблажок за рівнем знань не буде, хоча МДУ буде приймати документи в абітурієнтів з Криму, не здавали ЄДІ. Однак результати українського ЗНО враховуватися не будуть. За словами ректора, для абітурієнтів з українськими атестатами МДУ проведе свої іспити. Садовничий припустив, що також надійде керівництво інших російських вузів, а нарада ректорів вже пройшло у Сімферополі минулого тижня:

- Ніяких заворушень не повинно бути. Ми зробимо так, що будь-який бажаючий зможе вступити в російський вуз. Міністерством обговорюються питання створення м’яких умов для вирішення питань на користь абітурієнта. Я думаю, що, з урахуванням нової правової ситуації. в цьому році хлопців буде більше і в російських вузах, і в нашій філії в Севастополі.

Тим часом на кримських форумах схвильовані батьки студентів, які навчаються на території України, гадають, що буде, якщо Верховна Рада прийме закон про заборону на в’їзд в Україну новоявлених кримських росіян? То бідних діток не випустять за кордон вчитися, чи, навпаки, не пустять додому?

«Напевно, навчальні візи будуть давати як в Європу» - міркують форумчани. Форумчани гарячково намагаються пригадати правила в’їзду і виїзду, адже у багатьох з них навіть немає закордонних паспортів:

« У Правилах в’їзду іноземців в Україну передбачено, що без візи іноземець може перебувати в країні в цілому не більше 90 днів протягом 180 днів. Але оскільки Угода про безвізові поїздки такого обмеження не містить і стоїть вище українських Правил, на громадян Росії ця норма НЕ поширюється. Тому росіянину досить виїхати з України хоча б на пару годин і потім повернутися назад з тим, щоб законні 90 днів розпочали новий відлік. І робити так можна скільки завгодно разів (п.19 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію (Постанова Кабміну України від 29.12.1995 №1074, ст.1 Угоди про безвізові поїздки громадян від 16.01.1997, ст.9 Конституції України).

Тим часом, міністр освіти Криму Наталя Гончарова обіцяє, що жителям Республіки, які в даний момент навчаються у ВУЗах України і при цьому бажають повернутися в Крим, будуть надані бюджетні місця в кримських навчальних закладах:

- Ми гарантуємо для всіх студентів-кримчан, які перебувають на навчанні в Україні і тепер бажають вчитися на території Криму, бюджетні місця у ВУЗах Республіки. Це не залежить від того, навчалися вони в Україні на платній або бюджетній основі.

А ось як описала ситуацію на малій батьківщині мешканка кримського селища Межводный, ще місяць тому вона була громадянкою України російського походження, паспорт у неї поки колишній:

- Звичайно, паспорта нам будуть міняти, протягом місяця обіцяють. Але поки така штовханина, я не йду. Пенсії теж обіцяли начебто, але не відразу. Думаю, що студенти де вчилися, там і будуть вчитися, тільки трохи все устаканиться. Але, напевно, багато кримчан захочуть перевестися ближче до дому - тут їм надають пільги, навіщо їм сидіти в Україні, де до них ставляться, як до ворогів! А вони там всі зомбовані якісь! Я телевізор взагалі не включала, а мені приятелька зі Львова раптом дзвонить і кричить: «Зрадники! Зараз пропадете зі своєю Росією!» А я їй: «Чому ми пропадемо? У нас пенсії на 200 гривень більше стануть, діти поступати в МДУ підуть без ЄДІ, хіба нам погано?» А 4 татарський телеканал кожен день по-російськи пропонує отримати російський паспорт та український залишити теж. Думаю, це якась провокація. Мені особисто український паспорт зовсім не здався! Але якщо студенту треба довчитися в українських вузах, напевно, так можна зробити, раз по телевізору говорять.

Джерело: http://www.mk.ru/social/education/article/2014/03/25/1003668-kryimskim-studentam-ne-dadut-douchitsya-v-ukrainskih-vuzah.html

Кометарів немає

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї статті. URI повідомлення (трекбек)

Вибачте, форму коментарів наразі закрито.

Працює на основі WordPress