Вибори ректора

07/05/2016

Ректор РАНГіДС застеріг від повторення економічних помилок 1980-х

Опубликовано в: Росія — admin @ 8:42

Стан російської економіки в даний момент нагадує другу половину 1980-х років. Країні потрібно уникнути повторення економічної політики того часу. Про це заявив ректор Російської академії народного господарства і державної служби при президенті (РАНГіДС) Володимир Мау, передає ТАСС .

На його думку, реальність демонструє, що економіка, досягнувши дна, не завжди автоматично починає рости. Досвід Японії демонструє, що розвинена економіка може не рости чверть століття, зазначив Мау.

«Критерії успішності політики на найближчі роки, в моєму розумінні, - це, перш за все, позитивна динаміка приватних інвестицій, доступність кредитів, низька реальна процентна ставка, а значить, низька інфляція і диверсифікація експорту», - наводить агентство його слова.

7 квітня голова Банку Росії Ельвіра Набіулліна заявила , що очікує спаду ВВП в 2016 році на 1,3-1,5 відсотка при ціні на нафту в 30 доларів. Згідно з прогнозом Світового банку, в нинішньому році ВВП Росії знизиться на 1,9 відсотка, а Міжнародний валютний фонд чекає скорочення на відсоток.

У 2015 році російська економіка скоротилася на 3,7 відсотка.

Економічну ситуацію в 60-80-х роках минулого століття часто характеризують словом «застій». Вона відрізнялася поступовим загасанням зростання ВВП: з 1966 по 1970 рік він збільшився на 6,8 відсотка, з 1976 по 1980 рік - на 3,4 відсотка. На тлі проведення горбачовських реформ економічне зростання сповільнилося до 2,4 відсотка.

Кометарів немає

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї статті. URI повідомлення (трекбек)

Вибачте, форму коментарів наразі закрито.

Працює на основі WordPress