Вибори ректора

25/12/2016

Ректор Каролінського інституту звільнився через скандал з Маккіаріні

Опубликовано в: Новости — admin @ 16:57


Ректор шведського Каролінського інституту Андерс Хамстен заявив про відхід з поста після скандалу останніх тижнів, пов’язаного з ім’ям інституту і операціями його співробітника, італійського хірурга і професора регенеративної медицини Паоло Маккіаріні.

«Хор, що вимагає моєї відставки, настільки багатоголосий і гучний, що я розумію, що мені буде важко бути ректором найуспішнішого університету в Швеції без довіри і впевненості в силах. Тому я залишаю мій пост», - відзначив Хамстен.

Також колишній ректор констатував, що «справа Маккіаріні» значно підірвала за останні тижні довіру до медичних досліджень в цілому і Каролінському інституту зокрема.

Скандал з італійським хірургом-експериментатором Паоло Маккіаріні також призвів до відставки члена Нобелівського комітету з фізіології і медицині Урбана Лендала, який був професором генетики в тому ж інституті.

Маккіаріні створив технологію пересадки трахеї з полімерного каркаса, засіяного стовбуровими клітинами. В даний час він працює в Краснодарі: на кошти отриманого хірургом в 2011 році мегагранта в місті був створений Центр регенеративної медицини.

У початку 2014 року колеги звинуватили Маккіаріні в фальсифікації результатів проведених операцій і порушення цілої низки етичних норм. Мова, зокрема, йшла про смерть пацієнтів, яким була пересаджена штучна трахея. У 2015 році був опублікований звіт незалежного експерта професора Бенгдта Гердіна, який заявив, що хірург винен. Згодом усі звинувачення з Маккіаріні були зняті після розслідування, проведеного ще однією комісією, однак інститут не став продовжувати робочий контракт вченого.

Кометарів немає

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї статті. URI повідомлення (трекбек)

Вибачте, форму коментарів наразі закрито.

Працює на основі WordPress