Вибори ректора

01/07/2010

Табачник пояснив, чому ректор донецького ВНЗ втратив свою посаду

Опубликовано в: ДонНУ, Донецьк, Новости — admin @ 13:46

Голова Міністерства осіти Дмитро Табачник заявив, що контракт із ректором Донецького національного університету Володимиром Шевченком був розірваний винятково через професійні мотиви, повідомляє Сегодня.

“Видатного вченого-математика й академіка Шевченка ніхто не звільняв - у нього просто закінчився строк семирічного контракту. Як метал має властивість втоми, так і будь-який інший матеріал, і людський теж”, - сказав Табачник.

При цьому голова Міносвіти підкреслив, що останні кілька років цей ВНЗ “зупинився у своєму розвитку”.

“Очевидно, ДонНУ вимагає більш сильної менеджерської команди, більш молодої. Це неможливо без проведення вільних виборів на пост ректора”, - сказав Табачник.

Крім цього, з його слів, минулого місяця Кабмін затвердив новий склад державної атестаційної комісії на п’ять років, і, попередньо, “академік Шевченко включений до складу цього найважливішого органу з ліцензування й атестації всіх ВНЗ, крім цього, Володимир Павлович залишається керівником донецького наукового центру й керівником кафедри теоретичної механіки”.

Сам Шевченко напередодні заявив про політичну складову свого залишення поста. Він підозрює, що за цим рішенням стоять “вищі органи влади”.

У свою чергу, політолог і доцент ДонНУ Сергій Баришніков вважає, що в цій ситуації враховувалося не тільки закінчення строку контракту, а й вік Шевченка (69 років), його невизначена позиція як керівника ВНЗ №1 у Донецьку в 2004 році й у період “п’ятирічки жовтогарячих”. Крім цього, Шевченко спілкувався з націоналістами з обласної “Просвіти”. Свою роль відіграло й те, що в університеті вже шостий рік діє дуже неорганічний для регіону “наріст” - центр НАТО.

Як повідомляли Ukranews, 30 липня стало відомо, що Міносвіти вирішило не подовжувати контракт с Шевченком. Його обов’язки поки виконує проректор Андрій Кучко.

2010-08-01 15:55:00

Джерело:
http://ukranews.com/uk/news/ukraine/2010/08/01/23954

Коментарів: 1

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї статті. URI повідомлення (трекбек)

Вибачте, форму коментарів наразі закрито.

Працює на основі WordPress