Вибори ректора

23/09/2010

Викладачі ДонНУ скаржаться, що замість оголошення виборів ректора вишу його призначили

Опубликовано в: ДонНУ, Донецьк, Новости — admin @ 15:33

Євген Сулима представив нового в.о. ректора ДонНУЄвген Сулима, який прибув до Донецька представив активу університету нового виконуючого обов’язки ректора Петра Єгорова

У Донецькому національному університеті замість оголошення конкурсу на посаду ректора Міністерство освіти та науки України сьогодні призначило нового виконуючого обов’язки керівника ВНЗ. Про це повідомили викладачі університету, які побажали залишитися неназваними.

Вони розповіли, що сьогодні заступник міністра освіти та науки України Євген Сулима, який прибув до Донецька, представив активу університету нового виконуючого обов’язки ректора Петра Єгорова, який до цього обіймав посаду декана обліково-фінансового факультету даного університету.

Сулима повідомив присутнім деканам і проректорам про те, що раніше призначений в.о. ректора Андрій Кучко і проректор із господарської частини університету Віктор Бондаренко із сьогоднішнього дня написали заяви про звільнення за власним бажанням.

Більш того, Кучка відсторонено сьогодні й від посади першого проректора університету, яку обіймав більше року при колишньому ректорі Володимирі Шевченку.

Викладачі висловили обурення тим фактом, що призначення Єгорова проведено з порушенням Закону України “Про вищу освіту”, згідно з яким керівника університету обирають із декількох кандидатів на конкурсній основі, а переможця конкурсу потім затверджують у міністерстві.

Так, у статті 39 Закону України “Про вищу освіту” йдеться, що “конкурс на заміщення посади керівника вищого навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації оголошується власником (власниками) або уповноваженим ним (ними) органом (особою) кожні п’ять років (посади керівника національного вищого навчального закладу - кожні сім років)”.

Працівники ВНЗ нагадали, що 7 років із моменту оголошення попереднього конкурсу випадало на травень 2010 року, потім протягом двох місяців повинен був проходити сам конкурс, і наприкінці липня за його результатами потрібно було призначити ректора на подальші 7 років.

Тим більше, контракт із колишнім ректором Шевченком закінчувався 28 липня 2010 року.

Проте “внаслідок незаконних дій міністр Дмитро Табачника не оголосив конкурс у травні 2010 р, не оголосив його й 29 липня 2010 року, і замість очікуваного оголошення конкурсу, як вимагає закон, сьогодні, 23 вересня 2010 року, вдруге знову призначає всупереч чинному законодавству виконуючого обов’язки ректора”, з обуренням констатували працівники університету.

В університеті нагадали, що 2 серпня цього року профспілкові комітети працівників і студентів ДонНУ звернулися з листом до президента й прем’єр-міністра Віктора Януковича і Миколи Азарова, в якому просили “вимагати від Табачника оголосити конкурс на заміщення посади ректора ДонНУ”.

5 серпня до цього звернення приєдналися заслужені працівника науки та техніки України, заслужені працівники освіти України, лауреати державної премії, почесні професори Донецького національного університету й громадськість області. Не отримавши жодної відповіді, 6 вересня вони звернулися з цими заявами повторно.

Викладачі ДонНУ висловили незадоволеність тим, що й сьогодні Сулима не повідомив активу університету, коли буде оголошено конкурс із виборів ректора.

Водночас у ректораті Донецького національного університету офіційно коментувати сьогоднішній візит Сулими категорично відмовилися. “Ніякої інформації ми вам не дамо”, - сказали в ректораті.

Як ми повідомляли, 29 липня 2010 року міністр науки та освіти Табачник, не отримавши від ректора Донецького національного університету, академіка НАН України, Героя України Шевченка добровільної згоди на звільнення з посади, звільнив його своїм наказом.

У підписаному наказі мотивацією для зняття ректора з посади став факт закінчення терміну контракту.

Після звільнення ректора на території Донецького Національного університету відновлено незаконне будівництво. Із 18 серпня 2010 року ТОВ “Альфа-спорт” відновило будівельні роботи на земельній ділянці, яка знаходиться в постійному користуванні Донецького Національного університету між гуртожитками №2 і №3 по вул. Люксембург.

У ректораті університету підтвердили, що на сьогодні ТОВ “Альфа-спорт” не має ніяких документів на проведення будівельних робіт за цією адресою, оскільки всі численні суди з оскарженням були виграні ДонНУ і Донецьким міськвиконкомом.

час публікації: 23 вересня 2010 р., 18:54

Джерело:
http://newsru.ua/ukraine/23sep2010/donnu.html

Кометарів немає

Коментарів поки що немає.

RSS-канал коментарів цієї статті. URI повідомлення (трекбек)

Вибачте, форму коментарів наразі закрито.

Працює на основі WordPress